Statement n.a.v. incident Sushi Mall 29-09-2022

In de avond van 29 september hebben verschillende groepen van Albertus en Vindicat gegeten bij de Sushi Mall. Tijdens het eten zijn de groepen met elkaar in contact gekomen, waarna er een opstootje is ontstaan. Enkele jongens hebben ruzie gekregen en vervolgens eten naar elkaar gegooid. Hierbij is er schade veroorzaakt, waaronder een aantal kapotte borden en glazen. Wij vinden het ontzettend vervelend dat dit is gebeurd en keuren dit gedrag ten zeerste af. Nadat wij hoorden van het opstootje, hebben wij gelijk contact opgenomen met de aanwezige eerstejaars, de Sushi Mall en het bestuur van Albertus. Vervolgens hebben wij besloten om die avond nog samen met twee van ons bestuur en twee van het bestuur van Albertus naar de Sushi Mall toe te gaan. Wij hebben een goed gesprek gevoerd met de medewerkers om er zeker van te zijn dat zij niet teveel waren geschrokken van de situatie. Gelukkig gaven zij aan dat het goed met hen ging. Daarbij hebben wij namens onze verenigingen onze excuses aangeboden en overlegd wat betreft de gemaakte schade en schoonmaakkosten – die wij uiteraard samen met Albertus zullen vergoeden. De betrokken eerstejaars zullen wij excuses laten maken naar de Sushi Mall. Ook hebben wij meteen contact gehad met de burgemeester en wij zullen samen met hem en het bestuur van Albertus met desbetreffende eerstejaars in gesprek gaan over hun gedrag. Tot slot leggen wij hun een 72 uur durende voorlopige schorsing op. Die periode zullen wij als bestuur gebruiken om nader onderzoek te verrichten en uiteindelijk tot gepaste definitieve sancties te komen. Wij houden nauw contact met de betrokken partijen en willen bij deze ook onze excuses aanbieden aan de overige aanwezigen in het restaurant. Wij hopen dat dit in de toekomst nooit meer zal gebeuren.

Reacties

Log in om de reacties te lezen en te plaatsen